Týden pěstounství Středočeského kraje

31. 5. 2019

Ve dnech 10. 6. – 14. 6. 2019 se uskuteční Týden pěstounství Středočeského kraje. Tento týden je realizován v rámci projektu MPSV: „Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně právní ochrany dětí“, a to ve spolupráci s Krajským úřadem Středočeského kraje.

Jde o druhý ročník akce, na které participuje Krajský úřad, oddělení sociálně právní ochrany dětí jednotlivých městských úřadů, příspěvkové organizace kraje a neziskové organizace. I v letošním roce se v rámci tohoto týdne můžeme těšit na dny otevřených dveří na OSPOD a v organizacích zabývajících se náhradní rodinnou péčí v kraji, promítání filmů s tématikou pěstounské péče, besedy, přednášky, tematická odpoledne zaměřená na pěstounskou péči. Na řadě pořádajících míst se podařilo vytvořit program s možností rozhovorů o pěstounské péči se samotnými pěstouny.

Cílem celé akce je rozšířit povědomí o pěstounské péči a jejích možnostech, poskytnutí informací pro zájemce o pěstounskou péči a rovněž ocenění pěstounů za jejich důležitou a náročnou práci.

Jitka Nečadová

 

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví v Říčanech je zapojen a podporuje celorepublikovou

kampaň pěstounství. Přijďte se k nám dne 12. 6. 2019 dozvědět více.

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena