Skautské středisko Lípa Říčany

4. 11. 2019

Světové Jamboree v USA

Po více než dvou letech pilných příprav vyrazila tyto prázdniny naše sedmičlenná výprava z Říčan do Ameriky “skautovat”. Ačkoliv si stále ještě nikdo z nás není jistý, co přesně tento pojem znamená, mohu potvrdit, že jsme si největší skautské setkání na světě - Jamboree - náležitě užili. V obrovském areálu uprostřed lesů v Západní Virginii jsme měli možnost vyzkoušet si nejrůznější aktivity jako lezení, zipline, střílení nejen z luku, Spartan Race, vodní realitu a spoustu dalšího. Ještě víc nás však nadchlo poznávání nových lidí a jejich kultur, díky nimž jsme získali nenahraditelný pocit propojení, pochopení a sounáležitosti skautů ze všech koutů světa. Celý výlet byl završen týdnem cestování po velkoměstech východního pobřeží USA a myslím, že díky všem zážitkům (negativní nevyjímaje) pro nás všechny zůstane vzpomínkou na celý život.Za říčanské účastníky

                                           Ribička – Štěpánka Slámová

 

Cyklotrophy 2019 – Mongolia adventure

21. 9. 2019 se konal 4. ročník dobrodružného, zábavného a hlavně rodinného cyklistického závodu Cyklotrophy. Dvou- až čtyřčlenné týmy měly za úkol během 2,5 hodiny zdolat cca 10 km dlouhou trasu  nejen v říčanském lese a plnit různé úkoly. Letos se vyrazilo do Mongolska. Úkoly byly Mongolskem inspirované – lov svišťů, lukostřelba na vlka, plstění, horolezectví, oprava kola, rybolov,… Počasí bylo dokonalé, a tak do vyhlášení výsledků soutěžící u klubovny ochutnali mongolskou polévku, kumys či búz. Akce se zúčastnilo 120 soutěžících a spousta dobrovolníků na zajištění akce. Díky městu Říčany za finanční podporu a BESIP za odměny do soutěží.

za organizátory akce Markéta Hubínková

 

-BENEFIČDEN NA PODPORU SKAUTSKÉHO STŘEDISKA

PA ŘÍČANY, KTERÉ STAVÍ NOVOU KLUBOVNU

Odnést si gurmánské zážitky a k tomu pomoci dobré ci, může být lepší kombinace?

V neděli 22. září 2019 pořádalo „Pomáháme jídlem by Jaroslav Rajtora“ na Street food festivalu v Říčanech, se svým ojedinělým fundraisingovým a osvětovým projektem, benefiční den, ve spolupráci s mnoha zajímavými partnery na podporu skautského střediska Lípa Říčany, díky kterému přineslo široké veřejnosti příležitost podpořit dobrou věc, zažít opravdu něco neobyčejného a kromě dobrého pocitu získat protihodnotu v podobě gurmánských zážitků a radosti ze společného setkání u benefičního stánku Asociace kuchařů a cukrářů ČR.

„Jsme velmi potěšeni, že jsme dostali příležitost uspořádat tuto benefiční akci, která byla skutečným přínosem, a díky štědrosti hostů se nám podařilo získat výtěžek 35 680 Kč, který byl předán dětské příspěvkové organizaci – skautskému středisku Lípa Říčany,“ řekl Jaroslav Rajtora, jednatel a šéfkuchař společnosti Pomáháme Jídlem.

Přítomní hosté si vychutnali s láskou uvařené poctivé menu skládajícího se z toho, co je „tady a teď“, tedy z prvotřídního hovězí masa pocházejícího ze zvířat, která se volně pasou na zelených rovinách, čerstvého ovoce, zeleniny a v neposlední řadě nejkvalitnějšího koření Kotányi, které přináší do života lidí chuť a nadšení. Toto speciální menu bylo sestaveno šéfkuchaři Jaroslavem Rajtorou z (Pomáháme Jídlem) a Petrem Konečným z (Bidfood).

„Jsme velice rádi, že prostřednictvím spolupráce s Pomáháme jídlem by Jaroslav Rajtora a partnery (Sporthotel Kácov, Bidfood, Kolínské limonády – Koli, Kotányi, Proficook, Luxus.cz, město Říčany) jsme se pořádáním benefičního dne přiblížili k cíli a pevně věříme, že navážeme na úspěch prvního ročníku této akce a podaří se nám pro skautské středisko Lípa Říčany získat i do budoucna co nejvíce finančních prostředků za účelem výstavby nové klubovny,“ řekl statutární orgán a organizační tým skautského střediska Lípa Říčany.   J. R.

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena