Skautské středisko Lípa Říčany

30. 8. 2019

Skauti vpřed - další pracovní rok začíná! Přijdte pomoci; Kovbojové v Měsíčním údolí; Tábor skautů a skautek Dubliny

Skauti vpřed - další pracovní rok začíná! Přijdte pomoci

Než vykročíme, musíme se krátce nadechnout po báječném skautském létě. Uspořádali jsme tři tábory s celkovým počtem 160 účastníků. Na největším letošním táboře  - mezinárodním skautském jamboree v USA v Západní Virginii - našich 10 vyslanců reprezentovalo nejen středisko Lípa a město Říčany, ale celou naši vlast.

Náš hlavní úkol v novém pracovním roce je spojený s konstatováním prostého faktu - skautské středisko Lípa Říčany je největší ve Středočeském kraji a jedno z největších v ČR. S rostoucím počtem členů a zájemců o vstup do našich řad se pojí problém - naše 50 let stará klubovna “nestíhá”. Postavili jsme si ji svépomocí a otevřeli v roce 1969 díky tehdejšímu Městskému národnímu výboru, který měl na krátko osvícené vedení a umožnil nám na městském pozemku vybudovat ze staré chaty skautský domov. Pracovali jsme tehdy, a na nové klubovně, kterou nezbytně potřebujeme, pracujeme i dnes. Máme projekt, místo pro stavbu a plán, jak získat finance. 

Další úkol se pojí s výzvou pro skauty odchované nejen našim střediskem. Přijďte nám pomoci radou, kontakty i pomocnou rukou nejen při budování nového „skautského domova“, ale i při práci s dětmi. Skauting nabírá na síle , která pramení  také z toho, že už 30 let můžeme bez násilných přerušení pracovat.

 40 let totality skauting nezničilo - i s tím seznamovali naši skauti svět na jamboree!

Kontakty najdete na www.skaut-ricany.cz

Za skautské středislo Lípa Říčany
Mirko Veselý a Tomáš Rajtora

 

Kovbojové v Měčním údolí

Po ročním čekání se světlušky a vlčata v druhé polovině července již podruhé vydali na letní tábor do Měsíčního údolí nedaleko Vlašimi.

Letos je čekal nelehký úkol – kolonizace Divokého západu. Během 14 dní museli doručit poštu pro slavný Pony Express, postavit železnici či se zúčastnit Zlaté horečky. Nakonec došlo i na boj s bandity, na jehož vítězném konci nás čekala truhlice plná dolarů a zlata.

Všichni (děti i vedoucí) odjížděli z tábora unavení, ale spokojení. Každý se naučil něco nového, každý zažil něco, co ještě nikdy předtím nezažil. Bylo to zkrátka jedno velké dobrodružství. Už teď se těšíme na příští rok. 

Lukáš Pavelka, vedoucí tábora

 

Tábor skautů a skautek Dubliny

Letos skauti a skautky změnili místo táboření a vyrazili na tábor k Sedlčanům. Během čtrnácti programem nabitých dnů jsme doprovázeli Alenku na jejích dobrodružstvích v říši divů, bohatě využívali Slapské přehrady a dokonce jsme přespávali na zámku. Moc jsme si to všichni užili a těšíme se na další skautký rok!

za vedení skautek - Kateřina Nováková -  Bléďa

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena