Skautské letní tábory se blíží

27. 6. 2014

Krásné slunečné dny jsou tady a v našem středisku vrcholí přípravy na letní tábory. Letos pojedeme všichni na velký společný tábor k Příbrami, na louku u vesničky Nečín. Těšíme se na téměř stovku našich úžasných akčních dětí, které zvládnou nocovat ve stanech, uvařit si na kamnech a hlavně si užijí čtrnáct dní v srdci přírody. Tímto bych také chtěla moc poděkovat městu Říčany za finanční podporu formou grantu, kterou jsme na tábory obdrželi. Moc děkujeme a věříme, že se vše letos vydaří!

Jana Rajtorová (zdravotník tábora)

Říčanská vlčata

Měsíc květen byl pro říčanská vlčata – malé skauty ve věku 6 – 11 let, ve znamení dopravy. Vše startovalo dopravní dopolednem na dopravním hřišti, přes tematicky zaměřenou schůzku, až po Mikešovu cestu na kolech. Ačkoliv na Mikešovu cestu 31. 5. 2014 si trouflo pouze 7 odvážných dětí, dopravního dopoledne na dětském dopravním hřišti v Říčanech se zúčastnilo dětí podstatně více. Na programu byla nejenom správná jízda na kole na silnici, ale i učení dopravních znače, křižovatek, chování na silnici a jízda ve skupině. Vše bylo formou hry, kdy děti sbírali bodíky za znalosti a naopak dostávaly trestné body za přestupky za jízdy. Mikešova cesta byla vyvrcholením příprav. Z Mirošovic na kole do Hrusic a pak přes Mnichovice, Struhařov, Tehov do info centra v Říčanech, cca 22 km. Cesta byla místy krušná – bahno, přeskakování potoka, kopce na struhařovskou pastvinu, občas nějaký ten pád… ale s pomocí ochotných tatínků a maminek a kamarádů se vše zvládlo. Po cestě bylo mnoho zastavení, ať už na odpočinek či na hraní v Mnichovicích, Struhařově nebo pohlazení malých hus J Doufám, že se akce líbila, jak dětem, tak i rodičům příští rok vyrazíme znovu.

Za vedení 3. oddílu přeji všem dětem krásný zbytek školního roku a ještě hezčí prázdniny a budu se těšit buď na skautském táboře v termínu 17. – 26. 7. nebo opět v září ve skautské klubovně na schůzkách.

Markéta Hubínková(vedoucí oddílu vlčat)

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena