Kulturní kalendář na září 2022

24. 8. 2022

Kulturní a sportovní kalendář akcí ve městě, Ladově kraji a okolí

3.9. sobota   Tvořivé odpoledne - hrátky s barvami - Přijďte objevovat, co nabízí muzejní zahrada k barvení, nebo pozorovat, co se stane, když rozprášíme vodu na barevný krepák. Akce je vhodná pro děti od 3 do 8 let s rodiči. Zahrada muzea, od 15do 17 hod.

4.9. neděle   Geoodpoledne - Odpoledne plná aktivit a zábavy se budou v září konat každou neděli. Vyrýžujte si drahokam, najděte zkameněliny, ulovte nosorožce nebo prozkoumejte jeskyni! Geopark Říčany, od 14 do 16 hod.

7.9. středa   Den zdraví pro dospělé i seniory - 2. ročník akce pro širokou veřejnost se zajímavým odborným i doprovodným programem. Hygiena rukou, ukázka obvazové techniky, meření tlaku, fyzioterapie; šachová partie s ředitelem nemocnice, tvořivé workshopy a další. Louka u Komenského nám., od 13 do 18 hod. Pořádá Nemocnice Agel Říčany.

7.9. středa   Africká královna - Komedie v podání Divadla Palace. Letní scéna Voděrádky, od 20 hod.

9.9. pátek   REVOLUTION TRAIN - Interaktivní protidrogový program pro děti od 10 let (10 - 12 v doprovodu rodičů). 6 vagónů, 4 kinosály, 8 interaktivních místností. Doporučená rezervace na rajnochova@revolutiontrain.cz nebo na tel. 608 405 080. Vlaková stanice Říčany, od 15.30 do 18 hod. Pořádá Město Říčany a Nadační fond Nové Česko.

10.9. sobota   Říčanské slavnosti vody - Z bohatého programu si jistě vybere každý - na Masarykově nám. vystoupí Schovanky, Spirituál kvartet, David Koller, Elán Revival. Dalším zajímavým hostem, zejména pro všechny rybáře, by měl být Jakub Vágner. Na Lázeňské louce si budou moci starší děti vyzkoušet trampolíny říčanského Freexu, podívat se na taneční vystoupení, nebo si poslechnout koncert Michala Horáka a skupiny QUTEEZ. V hradní zahradě je pro nejmenší mimo jiné připravena vodnická pohádka. V rámci slavností připomeneme 85. výročí říčanského rybářského spolku (interaktivní program) a 50. výročí od založení místní stanice HZS Říčany. Pořádá Město Říčany.

13.00 - 22.00 Masarykovo nám.

13.00 - 17.30 Lázeňská louka

13.00 - 17.00 hradní zahrada

13.00 - 17.00 Mlýnský rybník

10.9. sobota   Říčanské slavnosti vody - Cesta žije - Kolem Klubu Cesta to pořádně ožije. Těšit se můžete na hudební produkci a spoustu zajímavých uměleckých, interaktivních a sportovních aktivit pro malé i velké. Klub Cesta, od 16 hod. Pořádá Cesta integrace.

10.9. sobota   Říčanské slavnosti vody - otevřený geopark - Co žije ve vodě v Říčanech? Budeme mikroskopovat vzorky vody z říčanských rybníků, vyzkoušíme si, jak lze z vody v řece udělat pitnou. Od 14 do 17.30 hod.

11.9. neděle   Nedělní pochod s Irenou - Turistický pochod na trase Oparno - Lovoš - Lovosice, trasa 11 km. Start žel. st. Říčany,  odjezd vlaku v 7,55 hod. směr Praha. Další informace : www.kct-ricany.cz. Přihlášky na tel.: 606 680 150, nebo e-mail: irenkotkova@seznam.cz. Pořádá KČT Říčany - Radošovice.

11.9. neděle   Geoodpoledne - Odpoledne plná aktivit a zábavy se budou v září konat každou neděli. Vyrýžujte si drahokam, najděte zkameněliny, ulovte nosorožce nebo prozkoumejte jeskyni! Od 14 do 16 hod.

12.9. pondělí  Pietní akt k 80. výročí transportů a ukládání kamenů zmizelých - Na Masarykově náměstí, v Lázeňské ulici a na Cestě svobody budou uloženy další kameny zmizelých obětem holocaustu. Seznámíme se s jejich osudy a vystoupí zpěvačka Aneta Langerová a žáci hudebních tříd 2. ZŠ Bezručova pod vedením Martina Mužíka. Zahájení Masarykovo nám. u informačního kiosku, od 14 hod.

14.9. středa   Malování na rynku - Srdečně zveme všechny děti z města a okolí na malování na říčanském rynku. Letošním tématem bude namaluj ČÍM CHCEŠ BÝT AŽ BUDEŠ VELKÝ. V případě nepříznivého počasí bude akce přesunuta do velkého sálu KC Labuť. Masarykovo nám., od 9 do 14 hod. Pořádá Husova knihovna Říčany.

14.9. středa   Steamboat Stompers a Eva Emingerová - Koncert z cyklu "Jazzové večery v Říčanech". Se vzpomínkou na Jiřího Kadluse. KC Labuť, od 19.30 hod.

14.9. - 16.10.   Výstava "Pavel Šmíd - O poslušnosti" - Výstava obrazů Pavla Šmída, který se svým figurálním dílem přímo dotýká citlivých, ale stále aktuálních otázek naší minulosti a má společenský přesah i do současnosti. Městská galerie, Stará radnice. Pořádá Město Říčany.

17.9. sobota     Řezání a broušení kamenů - Máte doma kámen, do jehož nitra byste chtěli pohlédnout, nebo byste si broušení a leštění kamenů jen rádi vyzkoušeli? Rezervujte si místo na e-mailu: jana.svandova@muzeum.ricany.cz. Geopark Říčany, od 14 do 17 hod.

17.9. sobota    Street Food Fest Říčany - ZA-ŽIJ DEN NA ULICI JINAK - PŘIJĎ, POTKÁVEJ, BAV SE, PIJ A JEZ. Ul. 17. listpadu, od 11 do 23 hod. 

17.9. - 18.9.   JUDO CUP ŘÍČANY - Tradiční celostátní judistický turnaj, kde se sejdou judisté věkové kategorie 10 - 18 let z celé republiky. Městská sportovní hala, od 10 do 17 hod. Pořádá Judo Club Kyklop Říčany.

18.9. neděle   Geoodpoledne - Odpoledne plná aktivit a zábavy se budou v září konat každou neděli. Vyrýžujte si drahokam, najděte zkameněliny, ulovte nosorožce nebo prozkoumejte jeskyni! Geopark Říčany, od 14 do 16 hod.

20.9. úterý    Poznáváme kameny v našem okolí - Na semináři v Geoparku a jeho okolí se dozvíte o základních metodách a materiálech, které vám usnadní cestu ven s žáky do přírody nebo objevování krajiny během výletu. Vhodné pro dospělé a mládež. Vstupenky na e-shopu muzea. Geopark Říčany a okolí, od 17.30 do 19.30 hod.

20.9. úterý    Filumena Marturano - Herečka Simona Stašová doslova září v roli Filumény, na kterou prý čekala celých šestatřicet let! Na skvělou tragikomedii Filumena Marturano se můžete těšit v KC Labuť. KC Labuť, od 19.30 hod.

21.9. středa   Noc literatury - Na čtyřech místech v Říčanech budou herci číst ze čtyř knih. Čtení bude probíhat vždy po půlhodinách, zájemci se mohou postupně zastavit na všech místech a poslechnout si tak všechny čtené úryvky. Více na www.nocliteratury.cz. Masaryk Plaza 65, Knihovna oddělení pro dospělé, Koloběh, Říčanský hrad, od 18 do 22 hod.

 

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena