Kulturní kalendář na únor 2022

22. 2. 2022

Kulturní a sportovní kalendář akcí ve městě, Ladově kraji a okolí

do 6.3.            Výstava "Příběh říčanského hradu" - Postavíte si svůj hrad, vyzkoušíte si, jak se ve středověkém hradu žilo. Pomocí vizualizace vstoupíme do říčanského hradu v době jeho slávy. Muzeum Říčany.

2.2.                 Ondřej Havelka & his Melody Makers -  Koncertní show SWING NYLONOVÉHO VĚKU POKRAČUJE! Kulturní centrum Labuť.

3.2.                 ÚL, včelařské divadelní rondo - Nový termín přeloženého představení. Vstupenky zůstávají v platnosti. Kulturní centrum Labuť.       

9.2.                 Matyáš Novák - Klavírní recitál. Nový termín přeloženého koncertu. Vstupenky zůstávají v platnosti. Kulturní centrum Labuť.

10.2.               Jan Žižka a Říčany anebo vše co jste chtěli vědět o Žižkovi - Věděli jste, že Jan Žižka obléhal Říčany? V předloňském roce tomu bylo 600 let. Beseda pro dospělé návštěvníky a mládež s historikem muzea Mgr. Janem Boukalem, odborníkem na české dějiny pozdního středověku. Muzeum.

13.2.                Zámecká hudební setkání - Five Star Clarinet Quartet (klarinet, saxofon). Mozart - Bach - Vaňhal. Rytířský sál zámku.

16.2.                Originální pražský synkopický orchestr - Raný americký jazz, blues a taneční hudba 20. let 20. století v nejautentičtějším podání. Kulturní centrum Labuť.

17.2.                Příběh říčanského hradu - Dozvíte se o stavební podobně říčanského hradu, o jeho majitelích a mnoho faktů o životě na hradech. Pro dospělé návštěvníky a mládež. Muzeum. 

18.2.                MAMMAS and MAMMAS - Koncert ženského vokálního souboru. Zámek Berchtold, Kunice. 

19.2.                Michalovi mazlíčci - Zábavné interaktivní představení pro děti. Kulturní centrum Labuť.

20.2.                Rodinné středověké odpoledne - Ve spolupráci s lektorkou si můžete postavit svůj hrad, vyzkoušet si, jak se ve středověkém hradu žilo a vyrobit si pečeť z pečetního vosku. Muzeum.

24.2.                Petr Kolečko: Zakázané uvolnění - Komedie. Premiéra představení DS TYL Říčany. Kulturní centrum Labuť.

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena