Kulturní kalendář na srpen 2022

22. 8. 2022

Kulturní a sportovní kalendář akcí ve městě, Ladově kraji a okolí

Kulturní a sportovní kalendář Říčany 2022

od 1.8.      Výstava "Svět kostiček" - Výstava nabídne rozličné LEGO® modely pro holky i kluky, děti si budou moci stavět z mnoha rozmanitých kostek LEGO® Duplo a LEGO® Classic. Některé druhy nových továrních setů budou k zakoupení. Muzeum, od 14 do 18 hod.

1.8. pondělí   Branický zázrak - Muzikál Jana Svěráka a Tomáše Kluse. Účinkují Tomáš Klus, Veronika Khek Kubařová, Martin Dejdar, Šimon Bilina a další. Letní scéna Voděrádky, od 20.30 hod.

2.8. úterý      Branický zázrak - Muzikál Jana Svěráka a Tomáše Kluse. Účinkují Tomáš Klus, Veronika Khek Kubařová, Martin Dejdar, Šimon Bilina a další. Letní scéna Voděrádky, od 20.30 hod.

3.8. středa     Geoodpoledne - Každou středu a neděli v srpnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Geopark Říčany, od 15 do 17 hod.

3.8. středa     Antikvartet & Ivo Jahelka - Pořad s písničkářem a doktorem práv Ivo Jahelkou a čtyřhlasým hudebním seskupením Antikvartet. Zóna Svobody, od 19.30 hod.

4.8. čtvrtek   Letní kino - Mimořádná událost - Zahájení filmového léta v Říčanech. Olivovna.

6.8. sobota    Říčanský hudební festival HaMFest.cz 2022 - Od 11 do 15 hod. dětský program: soutěže, hry, divadélko a další. Hudební program od 15 do 24 hod: The Rocket Dogz, The Continue, Jazz M a další. Marvánek, od 11 do 24 hod.

6.8. sobota    Letní kino - Není čas zemřít - Olivovna.

7.8. neděle    Geoodpoledne - Každou středu a neděli v srpnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Geopark Říčany, od 15 do 17 hod.

10.8. středa   Geoodpoledne - Každou středu a neděli v srpnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Geopark, od 15 do 17 hod.

10.8. středa   PŠT - improvizační divadlo - Soubor se vám představí ve skvělém interaktivním improvizačním divadle, kde se může (ale také nemusí) zapojit do tvorby děje kterýkoliv z diváků.

11.8. čtvrtek   Letní kino - Vyšehrad: FYLM - Olivovna.

13.8. sobota    Letní kino - Klan Gucci - Olivovna.

14.8. neděle    Memoriál Miroslava Šafaříka - Turnaj mladých fotbalistů. Bohatý doprovodný program. Fotbalový stadion FK Říčany, od 8 do 17 hod.

14.8. neděle    Geoodpoledne - Každou středu a neděli v srpnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Geopark Říčany, od 15 do 17 hod.

16.8. úterý     Tvořivé dílny pro dospělé: tvoříme z drátů, tvoříme z hedvábí - Dopoledne se seznámíte  s různými technikami drátování a odpoledne se naučíte malovat na hedvábí. Rezervace na e-shopu muzea. Říčanská hájovna, od 9 do 17 hod.

17.8. středa    Geoodpoledne - Každou středu a neděli v srpvnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Geopark, od 15 do 17 hod.

17.8. středa   Nikol Pialová a band... - Kapela kolem zpěvačky Nikol Pialové má v repertoáru pestrou směs českých i světových hitů napříč hudebními žánry. Tento večer bude věnován zejména zpěvačce Amy Winehouse. Kapela hraje ve složení : Jan Aleš (keys ) , Michal "Kolouzch" Daněk ( drums ), Ondřej Hauser ( bass ) , Tomáš Fuchs ( guitar ). Zóna Svobody, od 19.30 hod.

18.8. čtvrtek   Letní kino - Známí neznámí - Olivovna.

20.8. sobota    Letní kino - Po čem muži touží 2 - Olivovna.

20. - 27.8.       Pohoda džez aneb Týden džezu v Říčanech - Skvělá muzika v komorní atmosféře říčanských podniků. 

21.8. neděle   Geoodpoledne - Každou středu a neděli v srpnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Geopark Říčany, od 15 do 17 hod.

21.8. neděle   Nedělní pochod s Irenou - Turistický pochod na trase Soběslav - hradiště Svákov, trasa 10 km. Start žel. st. Říčany, odjezd vlaku v 9.32 hod. směr Benešov. Další informace : www.kct-ricany.cz. Přihlášky na tel.: 606 680 150, nebo e-mail: irenkotkova@seznam.cz.

24.8. středa    Geoodpoledne - Každou středu a neděli v srpnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Geopark Říčany, od 15 do 17 hod.

27.8. sobota    Letní kino Zátopek - Olivovna.

28.8. neděle    O sopkách, zemětřeseních a tsunami - Dozvíte se, kdy bylo v Říčanech naposledy cítit zemětřesení a další zajímavosti, nebude chybět ani tvořící aktivita pro děti a také bude na akci přivezen přístroj na vulkanické erupce z geofyzikálního ústavu. Geopark Říčany, od 14 do 17 hod. 

28.8. neděle    Geoodpoledne - Každou středu a neděli v srpnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Geoaprk Říčany, od 15 do 17 hod.

30.8. úterý      Kozí odpoledne a Dvorku - Ukázky dojení, výroba sýra se zkušenou sýrařkou, tlučení másla a domácí recepty. Dvorek naproti muzeu, od 15 do 18 hod.

11.7. - 26.8.   Jednodenní tábory v muzeu - Potřebujete zajistit program pro děti od 7 do 12 let na jeden den nebo na celý týden? Program probíhá v muzeu,  Geoparku Říčany, na  muzejním Dvorku i v terénu ve všední dny. Přihlášky na webu muzea. 


 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena