Kulturní kalendář na srpen 2021

28. 6. 2021

Kulturní a sportovní kalendář akcí ve městě, Ladově kraji a okolí

1.8.       Písek, jak ho neznáte - Už jste někdy zkoumali písek pod mikroskopem? Můžete donést písek z dovolené a uvidíte, co se v něm skrývá. Na děti čeká pískové tvoření plné barev a fantazie. Geopark, Masarykovo nám., 14 - 17 hod.

3.8.       Tvoříme a hrajeme si u vody - Přijďte si s dětmi vyrobit u vody lodičky z přírodnin a materiálů, které by vás ani nenapadly. Více o akci na webu Muzea Říčany, od 15 do 18 hod.

6.8.       Kukal kvartet - Eliška Kukalová – housle, Klára Lešková – housle, Šimon Truszka – viola, Vilém Vlček – violoncello. Koncert se koná na říčanském hradě. V případě nepříznivého počasí bude koncert přesunut do KC Labuť. Od 19 hod.

6.8.       Letní kino - Film GUMP - pes, který naučil lidi žít. Zámek Berchtold, Kunice, od 21 hod.

7.8.       HaMfest - Říčanský hudební festival - Dětský program od 14 do 16 hod.: divadélko, šermířské vystoupení. Hudební program od 16 hod: Mute Deafness, The Kingsize Boogieman, Vejfuk a další. Festival se koná na Marvánku. Od 14 do 23 hod.

7.8.       Strašidýlko z Meterwillu - Louňovická letní divadelní aktivita. Vystoupí Divadlo Inkognito. Areál restaurace U Henců, Louňovice, od 16 hod. Rezervace vstupenek: vstupenky@dipona.eu.

7.8.       Libusche - Louňovická letní divadelní aktivita. Vystoupí Nové divadlo Mělník. Areál restaurace U Henců, Louňovice. Rezervace vstupenek: vstupenky@dipona.eu, od 19 hod.

8.8.       Geoodpoledne v geoparku - O vybraných středách a nedělích během prázdnin můžete pobývat a hrát si v geoparku - prozkoumat jeskyni, rýžovat drahokamy atd. Geopark, Masarykovo nám. Od 15 do 17 hod.

11.8.     Geoodpoledne v geoparku - O vybraných středách a nedělích během prázdnin můžete pobývat a hrát si v geoparku - prozkoumat jeskyni, rýžovat drahokamy atd. Geopark, Masarykovo nám. Od 15 do 17 hod.

15.8.      Mozaikové pítko pro ptáky - Výroba pítka ze zbylých a rozbitých dlaždic. Rezervace nutná. Zahrada muzea. Od 14 do 17 hod.

15.8.      Pasáček - Louňovická letní divadelní aktivita. Vystoupí Bářino toulavé divadlo. Areál restaurace U Henců. Rezervace vstupenek: vstupenky@dipona.eu. Od 17 hod.

20.8.      Galakoncert Vivaldi (Jaroslav Svěcený) - Jaroslav Svěcený - housle, Virtuosi Pragenses - komorní orchestr. Zámek Berchtold, Kunice, od 19 hod.

21.8.      Rodinné odpoledne v muzeu - Odpoledne s výstavou a aktivitami. Muzeum, od 15 do 18 hod.

21.8.      Pyšelský kopeček - Start v areálu hasičské zbrojnice Pyšely. Trať po převážně lesních cestách. Okruhy o délce 5 km, 10,5 km, 21 km a 77 km. Registrace a více na https://pyselskykopecek.cz/.

21.8. - 28.8.  Pohár města Říčany 2021 - 19. ročník otevřeného šachového turnaje pro všechny věkové kategorie. Pořádá Klub šachistů Říčany 1925 ve spolupráci s městem Říčany a Středočeským šachovým svazem. Kulturní centrum Labuť Říčany. Více na  www.openricany.cz. 

22.8.      Geoodpoledne v geoparku - O vybraných středách a nedělích během prázdnin můžete pobývat a hrát si v geoparku - prozkoumat jeskyni, rýžovat drahokamy atd. Geopark, Masarykovo nám. Od 15 do 17 hod.

22.8.      O věrném Šemíkovi a statečném Bivojovi - Louňovická letní divadelní aktivita. Vystoupí Divadlo Ančí a Fančí. Areál restaurace U Henců, Louňovice. Rezervace vstupenek: vstupenky@dipona.eu. Od 17 hod.

22.8. - 28.8.    Pohoda džez aneb týden jazzu v Říčanech - Jazzové koncerty v říčanských restauracích.

25.8.      Geoodpoledne v geoparku - O vybraných středách a nedělích během prázdnin můžete pobývat a hrát si v geoparku - prozkoumat jeskyni, rýžovat drahokamy atd. Geopark, Masarykovo nám. Od 15 do 17 hod.

28.8.      Královská harfa a kouzlo hoboje - Jan Adamus - hoboj, anglický roh, Zbyňka Šolcová - harfa. Koncert se koná na říčanském hradě. V případě nepříznivého počasí bude koncert přesunut do KC Labuť. Od 19 hod.

30.8.      Kozí odpoledne - Kozí piknik s opravdickou kozou. Dojení, výroba sýra, tlučení másla a další. Dvorek naproti muzeu.  Od 14 do 17 hod.

 

 

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena