Kulturní kalendář na listopad 2022

18. 10. 2022

Kulturní a sportovní kalendář akcí ve městě, Ladově kraji a okolí

Kulturní kalendář Říčany

do 26.11.        Výstava "Anna Neborová - Průhledy" - Výstava ve Staré radnici, vstup zdarma. Anna Neborová svým osobitým a křehkým přístupem zobrazuje věci kolem nás. Její zaujetí světlem a jeho paprsky rozehrává hru barev a přináší emociálně zabarvené příběhy… Městská galerie Říčany, Stará radnice, Masarykovo nám.

2.11. středa     Jakub Smolík s kapelou - Koncert věčného romantika s doprovodnou skupinou opět v našem městě. KC Labuť, od 19.30 hod.

3.11. čtvrtek    Robin Hawdon: Dokonalá svatba - Komedie v podání DS Jiřího Voskovce, Sázava, v rámci festivalu Divadelní podzim Jiřího Šatopleta. KC Labuť, od 19.30 hod.

4.11. pátek       Koncert Black Uganda Choir - Brněnská vokálně-recesistická kapela nás pozve na barevnou cestu hudebním světem napříč žánry. Koncertní sál Staré radnice od 19 hod. Pořádá Koloběh Říčany.

5.11. sobota      CZECH OPEN TAEKWON-DO CHAMPIONSHIP - Otevřené mistrovství ČR v Taekwon-do. Centrum Na Fialce, od 10 hod.

8.11. úterý        První říčanská veřejná tančírna - Příjemné prostředí, kvalitní taneční hudba. Neformální oblečení. Přijďte se pobavit, procvičit taneční kroky či odložit zbytečná kila! KC Labuť, od 19 hod.

9.11. středa       Michal Pavlíček & trio & Milly Honsová - V rámci narozeninového turné kytarového virtuóza a skladatele Michala Pavlíčka zazní písně z jeho posledního alba autorských písní i další jeho kusy. KC Labuť, od 20 hod.

10.11. čtvrtek    Upokojenkyně - Komedie z prostředí domova pro seniory v podání V.A.D. Kladno v rámci festivalu Divadelní podzim Jiřího Šatopleta. KC Labuť, od 19.30 hod.

11.11. pátek      CITRON - Supi se slétají 2 TOUR - Koncert české rockové legendy v rámci turné „SUPI SE SLÉTAJÍ 2”. Speciálním hostem koncertu bude skvělá slovenská metalová parta SYMFOBIA! KC Labuť, od 20 hod.

12.11. sobota     Podzimním lesem za uličníky - Vycházka do míst, kam chodili kluci a holky před 50 a více lety na svoje dětské výpravy na raky nebo na houby a klestí. Sraz v ulici Malá Olivova, pokračovat budeme až na Říčanskou hájovnu. Procházka po Říčanech. Od 14 do 15.30 hod. Pořádá Muzeum Říčany.

12.11. sobota     Dětský pohár karate - Turnaj pro děti v několika kategoriích. Centrum Na Fialce, od 9.30 hod. pořádá SC Spirit.

13.11. neděle     Karel Čapek: Doktorská pohádka - Pohádka v podání Komorního studia Áčko, Benešov, v rámci festivalu Divadelní podzim Jiřího Šatopleta. KC Labuť, od 15 hod.

14.11. pondělí    Poetický klavír Libora Nováčka - Říčanský občan, vynikající klavírista a pedagog v moderovaném klavírním recitálu, v němž se snoubí interpretace klasické klavírní hudby s literárními texty. Koncertní sál Staré radnice, od 19 hod. Pořádá Koloběh Říčany.

16.11. středa      Originální pražský synkopický orchestr - Raný americký jazz, blues a taneční hudba 20. let 20. století v nejautentičtějším podání. Koncert z cyklu "Jazzové večery v Říčanech". KC Labuť, od 19.30 hod.

16.11. - 31.12.    Vánoční tvořivá výstava - Vyrobte si vánoční ozdoby a dekorace z těsta, slámy či papíru. Více informací na webu muzea. Muzeum Říčany.

17.11. čtvrtek     33. výročí boje za svobodu a demokracii - Přijďte si v tichosti zavzpomínat na Sametovou revoluci. Masarykovo nám. Pořádá Město Říčany.

17.11. čtvrtek     Petr Kolečko: Zakázané uvolnění - Tragikomedie v podání DS Tyl, Říčany, v rámci festivalu Divadelní podzim Jiřího Šatopleta. KC Labuť, od 19.30 hod.

19.11. sobota      Řezání a broušení kamenů - Každou třetí sobotu v měsíci si můžete přinést do geoparku kameny na rozříznutí, které si budete následně moci sami vybrousit a vyleštit. Rezervace nutná na e-mailu: jana.svandova@muzeum.ricany.cz. Geopark Říčany, od 14 do 17 hod.

20.11. neděle      Nedělení pochod s Irenou - Turistický pochod na trase Kosova Hora  - zámek Červený Hrádek - Sedlčany - Cihelný vrh - Sedlčany, trasa 10 km. Více na : www.kct-ricany.cz, na e-mailu:  irenkotkova@seznam.cz nebo na tel.: 606 680 150. Start na nádraží ČD Říčany, 10.02 hod.

22.11. úterý        První říčanská veřejná tančírna - Příjemné prostředí, kvalitní taneční hudba. Neformální oblečení. Přijďte se pobavit, procvičit taneční kroky či odložit zbytečná kila! KC Labuť, od 10 hod.

23.11. středa      Trio Incendio - V. Petras – violoncello, F. Zaykov – housle, K. Františová – klavír. Klavírní trio patřící k nejlepším v ČR i Evropě. Koncert z cyklu "Kruh přátel hudby". KC Labuť, od 19.30 hod.

24.11. čtvrtek     Jean-Paul Alegre: AGNES BELLADONE - Hořká komedie z divadelního prostředí v podání DS Svatopluk, Benešov, v rámci festivalu Divadelní podzim Jiřího Šatopleta. KC Labuť, od 19.30 hod.

25.11. pátek       Vítkovo kvarteto - Extrémní bigbít pro otrlejší nátury! - KC Labuť, od 20 hod.

25.11. pátek       Výroba adventních věnců z přírodních materiálů - Přijďte si vyrobit adventní věnec bez tavných pistolí, drátů a třpytivých plastových ozdob. Rezervace na e-shopu muzea. Muzeum Říčany, od 17.30 do 19 hod.

26.11. sobota      Tvořivé odpoledne - pečené obrázky - Přijďte s námi tvořit jedlé umění s kusem těsta a podzimní úrodou našich zahrad. Rezervace na e-shopu muzea. Od 14 do 17 hod.

26. - 27.11.         Adventní víkend pro teenagery - Během prvního adventního víkendu budeme se staršími dětmi (9 – 16 let) tvořit dárky a vánoční dekorace ze dřeva, slámy, korálků, atd. Vstupenky na e-shopu muzea. Říčanská hájovna, od 9 do 16 hod. 

27.11. neděle     1. adventní neděle - Rozsvícení vánočního stromu - Umělecký program připravila ZUŠ Říčany. Vystoupí děti z MŠ Čtyřlístek, ZŠ Bezručova a ZUŠ Říčany, DFS Mikeš a Žesťový soubor ZUŠ Říčany. Masarykovo nám., od 17 hod.

28.11. pondělí    Předvánoční setkání seniorů s hudbou - Taneční hudba s PRAŽSKÝM SALONNÍM ORCHESTREM, vystoupení TS Dance EB a Dětského souboru Mikeš, příjemné posezení, pohoštění, dobrá zábava. Vstup zdarma. KC Labuť, od 14 do 17 hod.

29.11. úterý       Tom Vybíral trio & Zuzana Dumková - Koncert klavírního tria v sestavě: František Krtička - piano, vibrafon; Ondřej Štajnochr - kontrabas; Tomáš Vybíral - bicí. Jako host vystoupí Zuzana Dumková – zpěv. KC Labuť, od 19.30 hod.

 

Kulturní kalendář Ladův kraj

5.11. sobota      Zimní bazárek dětského oblečení - Prodej pouze po předchozím přihlášení na e-mailu: burzakolovraty@seznam.cz. Sál U Boudů, od 8.30 do 15 hod.

5.11. sobota      Sobotní pohádka: Bylo nebylo - Víte, co se stane, když se rozpustilý zvědavý a hravý kluk setká s opravdovským pohádkovým hloupým Honzou? Divadlo U22 Uhříněves, od 10.30 hod.

8.11. úterý        O výchově dětí a jiných tématech - Benefiční setkání s profesorem kvantové fyziky a vědcem Cernu RNDr. Janem Rakem, PhD. a propagátorem funkční medicíny MUDr. Janem Vojáčkem, CFMP. Více na www.kckamenice.cz. Kulturní dům Kamenice, od 18 hod.

10.11. čtvrtek    Jablkoň - Koncert české alternativní skupiny. Kulturní dům Kamenice, od 19.30 hod.

12.11. sobota     Den stříbrnoskalické historie - Kostel sv. Jakuba v Rovné: 15 h Budeč (koncert). Kostel svatého Jana Nepomuckého: 16.30 hod - Mše svatá. Sokolovna: 17.30 Minulost Stříbrné Skalice ve světle archeologických objevů (přednáška), 19 hod - Povídání o Marii Terezii Savojské, 19.30 - promítání filmu Poslední propadne peklu.

12.11. sobota     Svatomartinský běh - 2. ročník běhu v rámci Poháru Ladova kraje. Trasy 5,5 a 11 km. Více na www.zamekberchtold.cz. Nádvoří zámku Berchtold, od 10 hod.

12.11. sobota     Sobotní pohádka: Prostě žába - Vzrušující pouť ze stádia do stádia plná proměn, nástrah a humoru. Jeden nikdy neví, co ho čeká na cestě životem… Divadlo U22 Uhříněves, od 10.30. hod.

13.11. neděle     Lukáš Sommer (kytara) - Koncert z cyklu exkluzivních koncertů Zámecká hudební setkání na zámku v Průhonicích. Bach - Milan - Carulli - Sommer. Průhonický zámek - Rytířský sál, od 17 hod. Pořádá RegioArt.

14.11. pondělí    Svatomartinská světélka - 5. ročník lampionového průvodu městem. Sraz na zahradě MŠ Mnichovice. Slavnostní rozsvícení stromu u MŠ, průvod na Masarykovo nám. Mnichovice. 

19.11. sobota     Sobotní pohádka: Pohádka z budíku - Pohádka o dvou bratrech, kteří se vydají hledat čas, aby se ho zeptali, jak to s ním vlastně je. Divadlo U22 Uhříněves, od 10.30 hod.

20.11. neděle    Dračí království - Představení pro děti uvede Divadlo Nahoď Praha. Hotel U Huberta, Louňovice, od 15 hod.

22.11. úterý      Nejstarší řemeslo - Divadelní představení. Hrají: Valerie Zawadská, Veronika Gajerová, Jana Švandová, Zuzana Slavíková, Michaela Dolinová. Nový termín - vstupenky zůstávají v platnosti. Kulturní dům Kamenice.

 30.11. středa    Veřejná vernisáž obrazů - Výstava akademické malířky Margity Marcolové a grafičky a malířky Aleny Obidové Šlapákové. Úvodní slovo Petra Černocká, hra na klavír Martin Horner. Senior park Kunice, U parčíku 75, Kunice - Vidovice. Od 16 do 19 hod.

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena