Kulturní kalendář na červenec 2022

27. 6. 2022

Kulturní a sportovní kalendář akcí ve městě, Ladově kraji a okolí

Kulturní a sportovní kalendář Říčany

do 17.7.           Výstava "Příběh říčanského hradu - Na výstavě se dozvíte, co hrad během své existence zažil a proč je dnes z něj zřícenina. Denně, od 14 do 18 hod.

1.7. pátek        Pavel Šporcl - Antonio Vivaldi - Čtvero ročních dob - V podání Pavla Šporcla a komorního orchestru Praga Camerata, pod vedením umělecké vedoucí Lucie Hůlové, zazní nejznámější barokní houslové skladby Antonia Vivaldiho Čtvero ročních dob. Areál Jureček od 21 hod.

3.7. neděle      Geoodpoledne v geoparku - Každou středu a neděli v červenci a v srpnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Od 15 do 17 hod.

6.7. středa       Geoodpoledne v geoparku - Každou středu a neděli v červenci a v srpnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Od 15 do 17 hod.

6.7. středa       Dobré ráno blues band - Koncert česko-amerického tria, které má své kořeny v povodí řeky Mississippi. Zóna Svobody, od 19.30 hod.

10.7. neděle     Geoodpoledne v geoparku - Každou středu a neděli v červenci a v srpnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Od 15 do 17 hod.

11.7. pondělí    Branický zázrak - Muzikál Jana Svěráka a Tomáše Kluse. Účinkují Tomáš Klus, Veronika Khek Kubařová, Martin Dejdar, Šimon Bilina a další. Letní scéna Voděrádky, od 20.30 hod.

11.7. - 26.8.     Jednodenní tábory v muzeu - Potřebujete zajistit program pro děti od 7 do 12 let na jeden den nebo na celý týden? Program probíhá v muzeu,  Geoparku Říčany, na  muzejním Dvorku i v terénu ve všední dny. Přihlášky na webu muzea. Muzeum, od 8 do 16.30 hod.

12.7. úterý       Branický zázrak - Muzikál Jana Svěráka a Tomáše Kluse. Účinkují Tomáš Klus, Veronika Khek Kubařová, Martin Dejdar, Šimon Bilina a další. Letní scéna Voděrádky, od 20.30 hod.

13.7. středa     Geoodpoledne v geoparku - Každou středu a neděli v červenci a v srpnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Od 15 do 17 hod.

13.7. středa     Miroslav Paleček - Písně domova - Pocta Jaroslavu Seifertovi - Písničkář představí nejen zhudebněné básně našeho jediného nositele Nobelovy ceny za literaturu, ale zazní i další skladby. Zóna Svobody, od 19.30 hod.

17.7. neděle    Za trilobity a dinosaury - Dozvíte se, kde hledat zkameněliny trilobitů, budete si moci vyrobit odlitek lebky Tyrannosaura rexe a k vidění budou opravdová zkamenělá dinosauří vejce. Geopark, od 14 do 17 hod.

17.7. neděle    Geoodpoledne v geoparku - Každou středu a neděli v červenci a v srpnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Od 15 do 17 hod.

18.7. pondělí   Branický zázrak - Muzikál Jana Svěráka a Tomáše Kluse. Účinkují Tomáš Klus, Veronika Khek Kubařová, Martin Dejdar, Šimon Bilina a další. Letní scéna Voděrádky, od 20.30 hod.

19.7. úterý      Branický zázrak - Muzikál Jana Svěráka a Tomáše Kluse. Účinkují Tomáš Klus, Veronika Khek Kubařová, Martin Dejdar, Šimon Bilina a další. Letní scéna Voděrádky, od 20.30 hod.

20.7. středa    Geoodpoledne v geoparku - Každou středu a neděli v červenci a v srpnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Od 15 do 17 hod.

20.7. středa    Jan Adamus - hoboj, anglický roh & Martina Červená - klavír, zpěv - Vystoupení dvou předních říčanských hudebníků ve speciálním letním pořadu "Klasika, šanson a Beatles". Zóna Svobody, od 19.30 hod.

24.7. neděle   Geoodpoledne v geoparku - Každou středu a neděli v červenci a v srpnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Od 15 do 17 hod.

24.7. neděle    Nedělní pochod s Irenou - Turistický pochod na trase Škvorec - Babické rybníky - Mukařov,  trasa 10 km. Start z Říčan, autobusová zastávka "K žel. st.", odjezd BUS č. 381 v 8,21 hod. směr Mukařov. Další informace www.kct-ricany.cz. Přihlášky na tel. 606 680 150, nebo e-mail: irenkotkova@seznam.cz. 

25.7. pondělí  Branický zázrak - Muzikál Jana Svěráka a Tomáše Kluse. Účinkují Tomáš Klus, Veronika Khek Kubařová, Martin Dejdar, Šimon Bilina a další. Letní scéna Voděrádky, od 20.30 hod.

26.7. úterý      Branický zázrak - Muzikál Jana Svěráka a Tomáše Kluse. Účinkují Tomáš Klus, Veronika Khek Kubařová, Martin Dejdar, Šimon Bilina a další. Letní scéna Voděrádky, od 20.30 hod.

27.7. středa    Geoodpoledne v geoparku - Každou středu a neděli v červenci a v srpnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Od 15 do 17 hod.

27.7. středa   Roaring Doris - Přijďte si poslechnout hudbu z dob, kdy jazz byl ještě mladý. Zpěv - Doris Lamošová, piano - Jakub Šafr, trubka - Jiří Masáček, bicí - David Maxa. Zóna Svobody, od 19.30 hod.

31.7. neděle  Geoodpoledne v geoparku - Každou středu a neděli v červenci a v srpnu na vás čeká hledání zkamenělin, rýžování pravých českých granátků, lovení nosorožce či hmyzu nebo zkoumání jeskynního systému. Od 15 do 17 hod.

 

Kulturní a sportovní kalendář Ladův kraj 

1.7. pátek     Letní kino na Myšlíně - Známí neznámí - Vstupné zdarma, občerstvení zajištěno, deky s sebou, za deště se nepromítá. V místě promítání není možnost parkovat. Mnichovice, Polní ul., od 21.30 hod.

2.7. sobota   Provázení po sbírkách - denivky - Sraz ve 14 hod u vstupu do Průhonické botanické zahrady. 

2.7. sobota   Motel u stoky - 10. ročník Louňovické letní divadelní aktivity. Vystoupí soubor Poločas nápadu. Areál restaurace U Henců, Louňovice, od 19 hod.

2.7. sobota   Letní kino na Myšlíně - No time to die/ titulky - Vstupné zdarma, občerstvení zajištěno, deky s sebou, za deště se nepromítá. V místě promítání není možnost parkovat. Mnichovice, Polní ul., od 21.30 hod.

8.7. pátek   Letní kino Kouřim - Skanzen - Tajemství staré Bambitky 2 - Autentické prostředí, film se ve skanzenu částečně natáčel. Možnost piknikového sezení, deky apod. s sebou. V případě nepřízně počasí se promítání přesouvá do stodoly - změna programu vyhrazena. Muzeum lidových staveb v Kouřimi, od 21.45 hod.

9.7. sobota   Letní kino - Srdce na dlani - Zámek Berchtold, od 21.30 hod.

10.7. neděle Dva Kašpaři - 10. ročník Louňovické letní divadelní aktivity. Vystoupí Divadlo Bořivoj. Areál restaurace U Henců, Louňovice, od 17 hod.

15.7. pátek  Letní kino na Myšlíně - Vyšehrad: FYLM - Vstupné zdarma, občerstvení zajištěno, deky s sebou, za deště se nepromítá. V místě promítání není možnost parkovat. Mnichovice, Polní ul., od 21.30 hod.

16.7. sobota Letní kino - Poslední závod - Zámek Berchtold, od 21.3 hod.

17.7. neděle Jaroslav Svěcený a Cigánski diabli - Energií nabitý koncert nabídne zbrusu nový program v délce dvě hodiny. Zazní skladby známé i netradiční - Schindlerův seznam, Cigánské husle, Bach i Montiho Čardáš a další. Zámek Berchtold, Kunice, od 19 hod.

22.7. pátek  Letní kino Kouřim - skanzen - Hastrman - Autentické prostředí, film se ve skanzenu částečně natáčel. Možnost piknikového sezení, deky apod. s sebou. V případě nepřízně počasí se promítání přesouvá do stodoly - změna programu vyhrazena. Muzeum lidových staveb v Kouřimi, od 21.30 hod.

24.7. neděle - Cirkus - 10. ročník Louňovické letní divadelní aktivity. Vystoupí Dana Jungová. Areál restaurace U Henců, Louňovice, od 17 hod.

29.7. pátek - Letní kino na Myšlíně - Zátopek - Vstupné zdarma, občerstvení zajištěno, deky s sebou, za deště se nepromítá. V místě promítání není možnost parkovat. Mnichovice, Polní ul., od 21 hod.

31.7. neděle - Zvířátka a loupežníci - 10. ročník Louňovické letní divadelní aktivity. Vystoupí Dřevěné divadlo. Areál restaurace U Henců, Louňovice, od 17 hod.

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena