Kulturní kalendář na červenec 2020

22. 6. 2020

Kulturní a sportovní kalendář akcí ve městě, Ladově kraji a okolí

1.7.          Geoodpoledne v geoparku - Přijďte prozkoumat novou jeskyni, paleontologické naleziště, rýžovat granáty, ulovit srstnatého nosorožce, udělat si frotáž trilobita a zahrát si hledačku. Každou středu až do konce prázdnin. Geopark Říčany, od 14 do 17 hod.

1.7.          Cyrano z Bergeracu - Divadelní představení na nádvoří Průhonického zámku, od 10.30 hod.

7.7.          Rodinné odpoledne v muzeu - Na pokladně muzea si budete moci vybrat z několika tvořivých balíčků (např. plstění z ovčí vlny, drátování, vypalování do dřeva) a pak si v zahradě třeba s kávou v ruce užít společné tvoření. Cena dle výběru balíčku. Od 14 do 18 hod.

8.7.          Geoodpoledne v geoparku - Přijďte prozkoumat novou jeskyni, paleontologické naleziště, rýžovat granáty, ulovit srstnatého nosorožce, udělat si frotáž trilobita a zahrát si hledačku. Každou středu až do konce prázdnin. Geopark Říčany, od 14 do 17 hod.

11.7.        Poprask na laguně - Louňovická divadelní aktivita 2020. Areál restaurace u Henců, Louňovice, od 19 hod.

12.7.        Vodník ženichem -   Louňovická divadelní aktivita 2020. Areál restaurace u Henců, Louňovice, od 17 hod.  

14.7.        Ovečky na dvorku - Hlazení oveček, ukázky předení na kolovratu a další zpracování vlny. Všichni účastníci si budou moci uplstit jednoduchý výrobek z ovčí vlny. Dvorek naproti muzeu, od 15 do 18 hod.

14.7.        Rodinné odpoledne v muzeu -  Na pokladně muzea si budete moci vybrat z několika tvořivých balíčků (např. plstění z ovčí vlny, drátování, vypalování do dřeva) a pak si v zahradě třeba s kávou v ruce užít společné tvoření. Cena dle výběru balíčku. Od 14 do 18 hod.

15.7.        Geoodpoledne v geoparku - Přijďte prozkoumat novou jeskyni, paleontologické naleziště, rýžovat granáty, ulovit srstnatého nosorožce, udělat si frotáž trilobita a zahrát si hledačku. Každou středu až do konce prázdnin. Geopark Říčany, od 14 do 17 hod.

17. - 19.7. Tři dny v ráji - Workshop, při kterém se bude poznávat, tvořit a aktivně odpočívat. Lze se přihlásit i na jeden vybraný den. Dendrologická zahrada Průhonice. Informace a přihlášky na http://www.giorgiofiori.cz/tridnyvraji. Od 8 do 17 hod.

17.7.        Koncert Il Bohema - Koncert sólistů Národního divadla v Praze. Zámek Berchtold, od 21 hod.

18.7.        Řezání a broušení kamenů v Geoparku Říčany - Pravidelná akce v geoparku v sezoně vždy třetí sobotu v měsíci. Přineste si vlastní kamínek k rozříznutí a vyleštění. Rezervace nutná na tel.: 323 603 161 nebo přes formulář na stránkách Muzea Říčany, od 14 do 17 hod.

18.7.        Hospoda na mýtince - Louňovická divadelní aktivita 2020. Areál restaurace u Henců, Louňovice, od 17 hod.

19.7.        Toulky mezi planetami - otevíráme Astrostezku Říčany - Dozvíte se o nové meziplanetární stezce, která spojuje Geopark s hlavní budovou Muzea Říčany. Geopark Říčany, od 14 do 17 hod.

19.7.        Nebojsa - Louňovická divadelní aktivita 2020. Areál restaurace u Henců, Louňovice, od 17 hod.

21.7.        Rodinné odpoledne v muzeu -  Na pokladně muzea si budete moci vybrat z několika tvořivých balíčků (např. plstění z ovčí vlny, drátování, vypalování do dřeva) a pak si v zahradě třeba s kávou v ruce užít společné tvoření. Cena dle výběru balíčku. Od 14 do 18 hod.

22.7.        Geoodpoledne v geoparku - Přijďte prozkoumat novou jeskyni, paleontologické naleziště, rýžovat granáty, ulovit srstnatého nosorožce, udělat si frotáž trilobita a zahrát si hledačku. Každou středu až do konce prázdnin. Geopark Říčany, od 14 do 17 hod.

25.7.        A s  kým se koupete vy? Mikroskopování na Jurečku - Přijďte si prohlédnout svět v kapce vody z Jurečku pod mikroskopem. Jureček, kisosek. Pořádá Muzeum Říčany, od 15 do 18 hod.

25.7.       Dva kašpaři - Louňovická divadelní aktivita 2020. Areál restaurace u Henců, Louňovice, od 17 hod.

28.7.       Rodinné odpoledne v muzeu -  Na pokladně muzea si budete moci vybrat z několika tvořivých balíčků (např. plstění z ovčí vlny, drátování, vypalování do dřeva) a pak si v zahradě třeba s kávou v ruce užít společné tvoření. Cena dle výběru balíčku. Od 14 do 18 hod.

29.7.       Geoodpoledne v geoparku - Přijďte prozkoumat novou jeskyni, paleontologické naleziště, rýžovat granáty, ulovit srstnatého nosorožce, udělat si frotáž trilobita a zahrát si hledačku. Každou středu až do konce prázdnin. Geopark Říčany, od 14 do 17 hod.

30.7.       Astrostezkou s astronomem - komentovaná procházka - Procházka mezi planetami Sluneční soustavy. Dozvíte se zajímavosti, které se nám již na tabule Astrostezky nevešly. Start v Geoparku, od 16 do 18 hod.   

      

 

  

 

 

 

 

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena