Koloběžková Grand Prix po jedenácté

12. 9. 2013

Za poslední desetiletí se stalo pravidlem, že druhou sobotu v září se v Říčanech na Masarykově náměstí jezdí na koloběžkách. Nejinak tomu bude i letos, a tak v sobotu 14. září 2013 od 14 hodin vypukne v pořadí již 11. ročník této akce, která je známá pod názvem Koloběžková Grand Prix.

Pro ty, kteří netuší o co kráčí, jen malá rekapitulace. Jedná se o závody pro malé i velké (i nad 15 let), a to převážně na koloběžkách. Jen u nejmenších prcků do čtyř let je navíc udělaná kategorie takzvaných odstrkovadel, a ta je ještě rozdělená na odstrkovadla plastová nebo  s gumovými koly. Takže malé děti, které se na koloběžkách ještě příliš necítí,  mají také svojí šanci projet se po říčanském náměstí.

Při  loňském 10. ročníku byl navíc ustanoven za účasti komisařů z agentury Dobrý den z Pelhřimova český rekord v počtu startujících, a to celkem na 206 závodníků. Letošní ročník bude zpestřen účastí závodníků, kteří na koloběžkách objeli celou trasu letošní Tour de France , tj. přes 3400 km, a to dokonce za stejný počet dní. Protože tato akce byla spojena zároveň s projektem KICK YOUR LIFE, jenž je napojen na SPORTOVNÍ KLUB VOZÍČKÁŘŮ PRAHA, tj. lidí, kteří rovněž rádi sportují, ale jejich možnosti jsou omezené, pozvali jsme zástupce této organizace na naše závody a letošní dobrovolné startovné bude věnováno právě na konto těchto „vozíčkářů“.  Tímto  zvu všechny malé i velké na toto sobotní odpoledne, kde bude mimo jiné pro ty, kteří již mají odježděno, připraveno občerstvení nebo trampolína a nafukovací hrady.

Více na www.kolobrnda.unas.cz

Těším se na vaši účast

Ladislav Musil

hlavní pořadatel

 

 

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena