Klub šachistů Říčany

27. 5. 2016

Tak to tu ještě nebylo, Pressler krajským vícemistrem

Tak to tu ještě nebylo

Tak by se dal nazvat Krajský přebor družstev mladších žáků. Rekordní účast 26  družstev a  na prvním a druhém místě Říčany. Obě družstva tak postupují na M ČR, kde je doprovodí třetí Řevnice.

V neděli 1. 5. nám po 15 letech utekl postup na M ČR družstev do 12 let. Bohužel se stalo, že ve 2. kole remizovalo naše A družstvo s B družstvem a to nakonec rozhodlo. Tuto smutnou zprávu jsme museli číst minulý rok, ale letos jsme dokázali něco fantastického!

Začalo to podobně: A tým se ve třetím kole utkal s B týmem, kde Áčko po velkém boji zvítězilo a získalo důležité tři body. Věděl jsem, že to je důležité vyhrát, protože utkání bylo dlouho vyrovnané, ale zkušenější borci zvítězili. Dále jsme dokázali porazit všechny ostatní soupeře a dokráčeli jsme si pro zlaté medaile.

Ovšem to nebylo to jediné fantastické vítězství, B tým dokázal v posledním kole zničit Vlašim a skončili na druhém místě!! Neuvěřitelný výsledek, který nečekal nikdo. Ovšem to není vše, C tým uzavřel top5, takže Říčany mají vážně tři silné celky. Je to krásná odměna za práci dětí, trenérů.

Družstvo tvoří 6 hráčů a musí mít mezi sebou jednu dívku a jednoho hráče do 9 let. Děti musí být navíc registrované. Hrálo se na digitálních hodinách tempem 2 x 20 minut + bonifikace 10 vteřin na tah. Celkem 7 kol.

Domácí KŠ Říčany 1925 vyslalo do boje dokonce 6 družstev, což jasně demonstruje, jaká starostlivost o mládež v našem klubu již řadu let funguje.

Celkové pořadí: 1. KŠ Říčany 1925 „A“ 2. KŠ Říčany 1925 „B“, 3. ŠK Řevnice, 4. Spartak Vlašim 5. KŠ Říčany „C“, 6. Jawa Brodce KDJS Sedlčany, 7 Sokol Buštěhrad, 8. Sokol Brandýs n/L,. 9. Kralupy n/Vl., 10.ŠK Dobrovice, 11.Baník Příbram, 12. ŠK Milovice, 13. Sokol Mšeno, 14. TJ Jince, 15. Sokol Bakov nad Jizerou, 16. Buštěhrad B, 17. KŠ Říčany „D“, 18. ŠK Zdice, 19. Kavalier Sázava, 20. ŠK Řevnice B 21. Kamenice, 22. KDJS Sedlčany, 23. Sokol Buštěhrad „C“ 24. KŠ Říčany 1925 E , 25. Říčany 1925 F. 26. Lvi Úvaly

Úspěšná sestava našeho A družstva od první šachovnice: Němeček L. 3,5 bodu , Mačok M. 5,5 Hampl D. 6, Bartoš V. 7, Pastrnková K. 4, Šmolík J. 4,5

Sestava B družstva od první šachovnice: Němeček P. 3,5, Zemen P. 4, Jiroušek Š. 4,5, Mandát K. 4, Pravdová T., 4 , Němec J. 6

Stanislav Stárek

Foto B družstvo (Karel Jukl)

Foto A družstvo (Karel Jukl)

Pressler krajským vícemistrem

Krajský přebor nejmladších do 8 let se hrál v Kamenici 30. 4. Každým rokem hraje tento turnaj více a více dětí a letos se sešlo na startu 47 hráčů a hráček. A Říčany byly vidět. Krajským vicemistrem se stal Tobiáš Pressler, který skončil druhý jen na pomocné hodnocení za vítězným Sedmihradským z Čelákovic. Veronika Myšková získala v soutěži dívek bronzovou medaili.

O týden později se hrálo v Mostu M ČR do 8 let. Účast 96 chlapců a 31 dívek je velmi překvapivá, potěšující a rekordní.. Naše úspěšné děti z KP nastoupily do dvoudenního M ČR. Nejúspěšnějším se stal Davida Kudrna, který skončil na výborném 20. místě a zúročil tak i loňské zkušenosti. Krajský vicemistr Tobiáš Pressler skončil na 37. místě. Jáchym Němec na 47. místě a Václav Mráz na 71. místě. Jedinou zástupkyní v dívčí soutěži byla Veronika Myšková, která obsadila pěkné 14. místo.