Klánovický terénní 1/2maraton

2. 10. 2019

Tři pro zdraví, z.s.

Sudějovická 406

190 16 – Praha 21

www.triprozdravi.cz

 

Klánovický terénní půlmaraton nabídne zajímavý program

 

Pátý ročník již věhlasného závodu se koná v neděli 20.10.2019.

To, že je považován za jeden z nejkrásnějších závodů podzimu, dokazuje již nyní zcela naplněná kapacita hlavního závodu. Běh Klánovickým lesem se tak stává oblíbenou destinací nejen českých ale i zahraničních běžců. Na trasu půlmaratonu a 10 km se jich vydá 1500.

 

Trasa závodu má minimální převýšení, vede přes Klánovický les a běžci se mohou po cestě kochat krásnou přírodou, užívat si měkkou půdu pod nohama a využívat zázemí a komfortu odpovídající profesionálním závodům.

 

Letošní ročník, kromě již zmiňovaného hlavního závodu na 21 km, opět nabídne závod na 10km, možnost zaběhnout si půlmaraton jako štafetu 11 + 10 km, běh se psem neboli canicross a ani nejmenší účastníci nepřijdou zkrátka.

Pro ně jsou připraveny dětské trasy v několika kategoriích. Konkrétně trasy dlouhé 60 m pro ty nejmenší a 2 km jsou pro starší žáky. Děti je možné přihlásit na www.klanovickypulmaraton.cz nebo pak přímo v den akce na místě.

 

Na účastníky klánovického závodu v cíli netradičně místo medailí čekají koláče, na ty už se mimo jiné těší i ředitel závodu Ondřej Brouček:

„Klánovický 1/2maraton začínal jako závody komornějšího charakteru a koláče v cíli tuto atmosféru krásně dokreslují i dnes, i přesto, že dnes již patříme mezi tradiční větší závody, o naše závodníky se však stále staráme s náležitou péčí.“

 

Což dokazuje i zajímavý doprovodný program. Tím nejlákavějším bodem zcela jistě je beseda s Radkem Brunerem, nejznámějším českým ultra běžcem, který bude vyprávět o svých doslova dechberoucích zkušenostech. Pro dobrou náladu běžcům i fanouškům zahraje skupina Skromný Leon.

 

I samotný závod nabídne skvělou podívanou – fascinující jsou obzvláště závody se psy, které se běží v opravdu vysokém tempu.

A ten pravý adrenalin do krve naleje hlavní závod: pozvání přijala loni druhá žena Radka Churáňová, která mezitím zaběhla český rekord v běhu na 24 hodin (251km) a čas v cíli ukáže, zda čas loňského muže Víta Pavlišty bude letos překonán.

 

Klánovický 1/2maraton je pořádán spolkem 3+, které již 13 let pořádá různé typy závodů v okolí Klánovic. Tato akce se koná za podpory Hlavního města Prahy a městské části Praha 21 a Praha Klánovice. Více informací o závodu naleznete na www.klanovickypulmaraton.cz.

Barbora Kalvach

Tři pro zdraví

Foto: Jakub Nedbal

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena