Jeden ze zakladatelů Klidného města Vladimír Polánský odstupuje ze zdravotních důvodů z říčanského zastupitelstva i městské rady

31. 5. 2019

Radní města Říčany Vladimír Polánský (Klidné město) dne 10. května 2019 rezignoval na mandát zastupitele města a vzdal se i pozice projektového managera. Práci pro město již nebude vykonávat z důvodu onemocnění, které vyžaduje dlouhodobou léčbu. Mandátu zastupitele se ujal první náhradník politického hnutí Klidné město vzešlý z říjnových komunálních voleb. IT manažer a konzultant Jan Antoš, složil slib na květnovém jednání zastupitelstva. Zvolen byl i nový člen rady. Tím se stal Petr Auředník (Klidné město), který je zastupitelem druhé volební období.

„V. Polánský odvedl pro Říčany během posledních deseti let neuvěřitelné množství práce a pozitivně ovlivnil atmosféru v celém městě,“ říká starosta V. Kořen a dodává:
A věřím, že ještě leccos pro město udělá. Nyní se ale musí soustředit na své zdraví. Celá radnice mu drží palce.

 

Změna mandátu zastupitele

Na květnovém jednání zastupitelstva složil slib zastupitele první náhradník vzešlý z říjnových komunálních voleb z politického hnutí Klidné město Jan Antoš.

Nový člen zastupitelstva pracuje jako IT manažer a konzultant pro největší české společnosti, především banky a automobilky. Studoval na ČVUT, ve Francii a v USA. Řeší především inovace a strategický rozvoj. V Říčanech žije se svou manželkou a třemi dětmi šestým rokem. Po celou dobu se snaží zvelebovat své okolí. „Jako konzultant, který se živí pomáháním jiným s formulací jejich dlouhodobých strategií a vizí, chci pomoci i Říčanům. Ze zkušenosti vím, že plánovat se musí hodně do budoucna, jinak jsme pak překvapení, co vše se nestihlo. Chtěl bych se proto věnovat strategickému rozvoji města,“ říká zastupitel Jan Antoš.

 

Nový radní města

Na zasedání zastupitelstva byl také zvolen nový člen rady. Tím se stal Petr Auředník (Klidné město), který je zastupitelem druhé volební období. Nový radní žije a pracuje v Říčanech celý život. Vyrábí smyčce a patří mezi nejuznávanější mistry ve svém oboru v celé Evropě. S manželkou vychovávají dvě děti. „V zastupitelstvu se snažím prosazovat omezení developerské výstavby, která má negativní dopad na dopravu. Podporuji proto její zklidnění, využívání nemotorových vozidel nebo městské. Chci, aby se lidem ve městě dobře žilo, budu proto také i jako radní podporovat kulturní život,“ dodává k nové funkci Petr Auředník.

 

Kateřina Lauerová,

tisková zpráva města

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena