Co nového u hasičů

27. 5. 2016

V druhé polovině jara se u říčanských dobrovolných hasičů stále něco dělo.

16. dubna se družstvo složené z členů naší jednotky a jednotky ze Všestar zúčastnilo soutěže v pražských Letňanech, O pohár starosty Letňan. Jednalo se o již 11. ročník soutěže v hasičské všestrannosti. Soutěží se v disciplínách, jako jsou jízda zručnosti, dopravní nehoda s hořícím vozem, zdravověda, zásah u požáru budovy s osobou uvnitř, slaňování, štafeta se zvýšenou tělesnou zátěží. V konkurenci třinácti převážně pražských družstev obsadilo naše složené družstvo úžasné první místo.

Paralelně s touto soutěží se zde uskutečnila soutěž Letňanský železný hasič, kde se na druhém místě z třiceti soutěžících umístil náš borec Dominik Pokorný.

Rovněž jsme pokračovali v preventivně výchovné činnosti.

Celkem třikrát jsme zavítali do mateřských škol. 26. dubna to byla MŠ Nemo, 2.května MŠ Dráček a 11.května MŠ Srdíčko. Dětem jsme ukázali naše vybavení, techniku a zopakovali jsme si spolu zásady bezpečného chování. Děti si vyzkoušely hašení domečku pomocí ruční stříkačky a na závěr jsme dětem předvedli opravdové hašení domečku z kartónových krabic.

Poslední dubnový den zajišťovala naše jednotka asistenci při pálení čarodějnic. K vidění jsme byli na Jurečku, na Marvánku a u skautské klubovny. Z této asistence jsme byli povoláni k nahlášenému požáru do Kolovratské ulice, kde se následně ukázalo, že se jedná o nenahlášené pálení čarodějnic.

Naše jednotka byla dále povolána dne 5. května k požáru skladu do Křenic a 11. května k požáru skládky do Popoviček.

Během dubna a května provedli naši technicky zruční členové částečnou přestavbu naší Tatry, kdy přemístili vysokotlaké zařízení do jiné části nástavby a tím se následně mohl efektivněji využít úložný prostor cisterny.

Naši mladší žáci pilně trénovali na jarní kolo soutěží celostátní hry Plamen. V neděli 1. května dokonce uskutečnili pod vedením svých vedoucích Denisy, Markéty a Dominika celodenní trénink, aby se dokonale připravili na květnovou dvoudenní soutěž v Čelákovicích.

Trochu atletiky si užili naši členové Dominik Pokorný a Denisa Korbelová, když se 4. května zúčastnili Jarního běhu kunratickým lesem. Oba skončili ve svých kategoriích na pátém místě.

V sobotu 7. května vyrazili naši železní hasiči Dominik Pokorný, Pavel Kačírek a Marcela Macháčková do Mrače u Benešova, aby se utkali v soutěži TFA - nejsilnější hasič přežije.

V neděli 8. května jsme se spolupodíleli na organizačním zajištění Dne záchranářů v Kolíně. Vůdci malého plavidla z naší jednotky zde zajišťovali ukázky práce na vodě. S motorovým člunem se během celého dne proháněli po Labi okolo Kmochova ostrova, aby návštěvníkům akce předvedli svoje zručnosti a dovednosti při práci lodivoda.