Klub šachistů Říčany

2. 2. 2020

Mistrovství ČR v bleskovém šachu

Za přítomnosti televizních kamer se hrálo v Praze 21. 12. 2019 Mistrovství ČR v bleskovém šachu. Mistrovství se zúčastnilo 302 mužů v čele s reprezentanty Davidem Navarou a Viktorem Lázničkou. Kategorie žen byla rovněž velmi silně obsazena. Celkem hrálo 47 žen, z toho pět mezinárodních velmistryní. Na této vrcholové a společenské akci jsme nemohli chybět. O čest bojovalo osm našich hráčů v kategorii mužů a čtyři šachistky v kategorii žen.

Nejúspěšnějším hráčem byl Stanislav Stárek na 84. místě. V dámské kategorii skončila nejlépe na 20. místě Hanka Bartošová a Julie Vilímová na 29. místě.

Přeborníkem klubu
v bleskovém šachu T. Skalický

Naši účastníci M ČR se sešli i na klubovém přeboru v bleskovém šachu. Hrálo se na závěr sezony 28.12. Účast byla rekordní, 48 hráčů a hráček. Vítězem se stal Stanislav Stárek, před Jáchymem Němcem a Martinem Novotným. Všichni tak potvrdili oprávněnost účasti na M ČR.

Regionální žákovská liga mezinárodně

Sobota 21. 12. byla šachově nabitá. V Říčanech se za účasti 100 hráčů ještě konalo 5. kolo RŽL. Turnaj byl zpestřen o dva hráče z BSG Motor Thurm, tedy našeho partnerského klubu. Turnaj je rozdělen do tří kategorií. V té nejlepší A zvítězil domácí Le Anh Dung. Nejlepší dívkou byla také domácí Tereza Pravdová. B turnaj ovládl říčanský Kryštof Mandát a nejlepší dívkou byla domácí Laura Sehnoutková. Turnaj C ovládl Matěj Votoček ze Stříbrné Skalice a nejlepší dívkou Sabina Prixová ze Sázavy.