Kauza výstavby společnosti RIM – reakce na článek uveřejněný v červnovém čísle Říčanského kurýra

29. 8. 2014

Pan starosta používá termín říčanská veřejnost, přičemž bychom bojovníky proti tomuto developerskému projektu mohli spočítat na prstech dvou rukou a číslo by vyjadřovalo okruh přátel kolem zakládající členky o. s. Fialka a sousedů pana Petříčka a paní Peťovské. Dlouhá léta nás termínem říčanské veřejnosti zastrašoval, proto jsme příjemně překvapeni, že se na nás obrací čím dál více sympatizantů, kteří nám sdělují, že se jim náš projekt líbí, ale neodvážili bychom se o tomto počtu vyjadřovat jako o veřejnosti.

Protože není možné doložit ani jediný soudní spor, který by RIM Engineeiring prohrál, upozornil ve svém článku (www.ricany.cz/rozsudekvalejich) na soudní spor, ve kterém je o.s.Fialka se sídlem shodným s adresou pana starosty, v postavení žalujícího a žalovaným je Krajský úřad Středočeského kraje ve věci řízení RIM Engineering.

Vznik o.s Fialka připomíná rok 2006, kdy se rozhodl vstoupit do komunální politiky. Je to rok, ve kterém neupravený, zarostlý pozemek, připomínající skládku, byl nabídnut městu Říčany, které o koupi neprojevilo zájem. RIM tento pozemek zakoupil a za své soukromé finanční prostředky chce zde vybudovat příjemné prostředí k bydlení a k odpočinku. Na popud sousedů, kteří se nechtěli smířit s budováním nových domů, protože by je stavba rušila, jsme byli nuceni vyhovět jejich požadavkům a zaplatit výměnu oken na domě pana Petříčka. Jak už to bývá, když nabídnete prst a nedáte i ruku, budou vám kladeny překážky. Následoval požadavek, abychom financovali další stavební úpravy, týkající se nákladů s vypracováním projektu, výstavbou a napojením na naši kanalizaci. Když jsme odmítli financovat zvýšení hodnoty nemovitosti souseda za cizí peníze, když naši klienti svoje bydlení hradí za své, dočkali jsme se pokračování v boji proti výstavbě. Jak pan starosta ve svém článku píše: „zákonných prostředků, jak zabránit výstavbě, je málo“, ovšem mnohé nezákonné stále zůstávají, aby nám další výstavbu, když ne zakázal, tak znepříjemnil.

Petros Papadopoulos

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena