ZŠ NEMO

1. 2. 2019

V NEMU VYDÁVÁME NOVINY

 

První pololetí nám v MŠ a ZŠ NEMO uteklo jako voda a my jsme prožili spoustu  krásných dní.

V prosinci se nám podařilo vydat naše první NEMO NOVINY, na kterých se podíleli naši žáci. Do jednotlivých rubrik mohou přispívat i děti ze školky třeba svými obrázky. Rostou nám zde možná budoucí redaktoři, spisovatelé nebo ilustrátoři.

Žáci nacvičili divadlo pro děti ze školky a v tomto úsilí budou nadále pokračovat. Už se těší, jak nám opět pomohou při zápisu do 1. třídy, který se koná 3. 4. od 15:00 hod. V březnu plánujeme setkání s paní učitelkou, termín můžete sledovat na www.nemoricany.cz.

Do MŠ NEMO přijímáme přihlášky průběžně, místa na nový školní rok se rychle zaplňují. Po telefonické domluvě na tel. ředitelky 777 727 334 je možná návštěva v naší třídě pro nejmenší děti  i v bilingvní česko-anglické třídě FROGS.

Pro rozvoj komunikačních schopností dětí jsme  zapojeni do projektu AISEK-LITTLE EDISON, v rámci něhož jezdí k nám na stáže studenti ze zahraničí. Děti a žáci s nimi mohou konverzovat během celého dne a seznamovat se s jejich zemí, kulturou, přírodou, jídlem a dalšími zajímavostmi. V naší jídelně jsme vytvořili tzv. GLOBAL VILLAGE, kde má každý student „svoji vesničku“  a hravou formou ji v angličtině představuje.  Stěny jídelny jsme vyzdobili korkovými mapami, aby si děti mohly uvědomit, odkud jejich velcí kamarádi pochází. V NEMU působí i dva rodilí mluvčí z jazykové školy EXTRA MILE.

Naším dlouholetým partnerem je firma Winterhalter, která nám zapůjčila dvě profi myčky nádobí, bez kterých si již stravovací proces neumíme představit. Za to vám patří náš velký DÍK!

Těšíme se na zábavné vědecké pokusy SCIENCE SHOW s laboratořemi přímo v NEMU  a na výlet do Techmánie v Plzni, na lyžařský a plavecký výcvik, matematickou olympiádu a spoustu dalších akcí v NEMU. Prázdninové programy zveřejníme v příštím vydání.

Těšíme se na shledání s vámi a vašimi dětmi.

Tým NEMO a Lenka Sosnovcová

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena