Terapeutické centrum Modré dveře, z. ú.

1. 2. 2019

získalo nejvyšší ocenění pro neziskové organizace v ČR, které každoročně uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti

Terapeutické centrum Modré dveře, z. ú. je zařízení poskytující pomoc lidem s duševním onemocněním, mentálním postižením nebo všem, kteří se dostali do psychických potíží. Podporu zde najdou děti, dospívající i dospělí. V roce 2018 prošlo zařízení podrobným tříkolovým hodnocením odbornou komisí, na základě kterého se stalo vítězem Neziskovky roku 2018 v kategorii „velká neziskovka“.

Ocenění je, zejména v oblasti neziskového sektoru, prestižní a není snadné jej získat. Hodnotilo se řízení zaměstnanců, finanční řízení, práce s dárci, kvalita a evaluace poskytovaných služeb a mnoho dalšího.

Modré dveře své služby poskytují již od roku 2011. Nejdříve pouze v Kostelci nad Černými lesy, od roku 2016 v Praze – Hostivaři a od roku 2017 také v Říčanech. Každé centrum je unikátní svými službami, které přizpůsobilo poptávce a potřebě v daném regionu. Centrum v Kostelci nad Černými lesy je specifické nabídkou zdravotnických služeb klinického psychologa. Centrum v Praze se soustředí na krizovou pomoc ambulantní i terénní, psychoterapie a pěstounskou péči. Centrum v Říčanech nabízí především sociální služby osobám s duševním onemocněním a mentálním postižením a krizovou pomoc všem osobám v krizi. Všechna tři centra současně nabízejí individuální, párové i rodinné psychoterapie a další služby zaměřené na péči o duševní zdraví.

Modré dveře kladou důraz na kvalitní péči o své klienty. To se mimo jiné projevuje také ve výběru zaměstnanců a v podpoře jejich soustavného odborného i osobnostního rozvoje. Pracovníci Modrých dveří vykazují erudovanost, ať už se to týká pracovníků v řídících pozicích, odborníků pracujících s klienty, tak těch, kteří se starají o technicko-administrativní zázemí organizace. Pracovníci přímé péče mají odpovídající vzdělání, jsou pod odbornou intervizí, supervizí, průběžně se vzdělávají.

Organizace se snaží maximum svých služeb zpřístupnit všem, kteří o ně mají zájem. To se týká i finanční dostupnosti služeb, na jejichž zajištění průběžně shání finanční zdroje v podobě dotací i darů od soukromých dárců.

Pro bližší informaci navštivte webové stránky www.modredvere.cz nebo dotaz směřujte na modredvere@modredvere.cz, případně volejte 725 830 830.

Martina Andrášková

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena