Říčany JUDO CLUB KYKLOP

27. 9. 2019

​ – úspěšné tažení říčanských judistů z JUDO CLUBU KYKLOP

Ve dnech 21. a 22. 9. 2019 se ve Sportovní hale v Říčanech konal již pátý ročník JUDO CUPU Říčany. Turnaj probíhal v poklidné, přátelské a sportovní atmosféře a i organizace turnaje běžela podle plánu. Zúčastnilo se ho v obou dnech 403 závodníků z 45 oddílů a klubů z celé ČR s doprovodem. Turnaj v sobotu zahájil pan starosta Vladimír Kořen a 15 našich nejmladších judistů  se pustilo do boje a získali krásná umístění a medaile. Někteří byli na domácím turnaji úplně poprvé v životě a čerpali cenné zkušenosti.

Medailistami se v sobotu stali:

Josef Včelák, Marek Šplíchal – 1. místo

Jaroslav Včelák, František Šebek,

Antonín Pátek – 2. místo

Lada Kricfalušiová

a Martin Trnka – 3. místo

V neděli již přijeli ostřílenější borci z kategorie mladších a starších žáků a žaček a dorostenci s dorostenkami. V některých váhách se sešlo i 22 soupeřů a i naši závodníci se vůbec neztratili.

Za Říčany bojovalo devět závodníků a medailistami se stali:

Pavel Šplíchal - 1. místo

Matěj Skoumal, Daniela  Klimentová a Klára Blaškovanová – 2. místo

Tento náš domácí turnaj byl takovou generální zkouškou na náročný podzim. Skoro každý týden nás čekají velké turnaje a vyvrcholením budou Přebory mladšího a staršího žactva v Mladé Boleslavi a Přebor družstev starších žáků v Brně, kde budeme jako vítězové krajského přeboru hájit barvy Středočeského kraje. Držte nám palce!

Trénujeme v tělocvičně ZŠ u Říčanského Lesa a v současné době k nám nastoupilo 20 nových zájemců z Říčan o náš krásný olympijský sport, který neustále stoupá na popularitě. Přijďte si k nám judo vyzkoušet. Bližší informace o našem klubu najdete na www.judo-kyklop.cz.