Mraveniště, Centrum volného času Říčany

1. 2. 2019

Nové pololetí začalo – přihlaste se do kroužků Mraveniště!

 

Závěr prvního pololetí byl pro Mraveniště plný zajímavých aktivit a příprav kroužků na druhé pololetí školního roku. V 3. ZŠ u Říčanského lesa proběhla 10. ledna v rámci kurzu ROBOTI jedna ukázka práce mladých konstruktérů a programátorů. Pod dohledem nadšených diváků (rodičů a přátel) bojovalo (o čest, slávu a hodnotné ceny) celkem šest týmů v soutěži ROBOSUMO. V této soutěži (vychází z mezinárodně stanovených pravidel) se na hrací plochu (bílý kruh ohraničený černým okrajem) umístí dva autonomní roboti, kteří se pak pokoušejí navzájem soupeře z hrací plochy dostat. Robot, který se ocitne jako první vně černého okraje, prohrál. Strategie jak vytyčeného cíle dosáhnout je jen na soutěžících (robot může soupeře vytlačit hrubou silou, klamat tělem tj. například objíždět okraj kruhu a lákat soupeře k chybě, a podobně). Jak základní soutěží, tak i následujícím Play Off prošel vítězně robot týmu F - Tomáš Dvořák, Matěj Kroupa a František Rousek. Gratulujeme!

V druhém pololetí budou pokračovat všechny kroužky tak, jak je známe, rezervace je již spuštěna, proto neváhejte, místa se rychle plní. Do kurzů je možné vstoupit i během pololetí, cena bude upravena dle počtu zbývajících lekcí.

Pokračovat bude i naše Mravenčí školička, která je určena dětem od 2 do 5 let (mladší po předchozí domluvě) a probíhá v pondělí a čtvrtek dopoledne.

Těšit se však můžete také na všechny naše keramické kurzy i jednorázové lekce. Na jednorázových lekcích se vám budou věnovat naše šikovné lektorky v těchto termínech – čtvrtky: 7. 2. a 21. 2. od 18:30 a soboty: 9. 2. se Štěpánkou a 23. 2. s Katkou od 9:00.

Nově jsme také otevřeli kurz Zábavné fyziky, který je určen dětem od 6 do 10 let a koná se každou středu od 16:00. Některé lekce budou věnovány společným pokusům, jiné výrobě mechanické hračky, kterou si děti odnesou domů. V průběhu kroužku budeme trénovat i jiné badatelské dovednosti - paměť, představivost, kreativitu, trpělivost i hravost.

Věnujeme se však stále i našim nejmenším a maminkám. V kurzu MumSpace pro vás v únoru chystáme tato témata: Jak a proč cvičit pánevní dno?, HLASing s Janou Kubovou, Pojďte si zacvičit, Jak na zdravou výživu dětí? Otevřeli jsme i další oblíbený kurz Znakování s miminky.

Úplný seznam našich kroužků lze nalézt na adrese www.mraveniste.info, kde je uveden i odkaz na náš rezervační systém. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu materske-centrum@mraveniste.info nebo na tel. 734 498 505.

Nina Šafránek Vaněčková,
koordinátor MC

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena