Lavičky v říčanském lese čekají nejen na seniory

29. 3. 2019

Říčanská radnice dokončila realizaci dalšího z vítězných projektů pébéčka Překvapte Říčany. Lavičky v říčanském lese nejen pro seniory jsou rozmístěny na plánovaných patnácti místech. Začala stavba posilovny na Lázeňské louce a intenzivně se připravuje minigolf na Marvánku. Dojít by mělo i na rozšíření chodníku v Široké ulici, který již má stavební povolení. V parku pro -náctileté probíhají terénní úpravy a kácení. Projektant dokončuje jeho projekt.

Druhý ročník Překvapte Říčany se může pochlubit dalším realizovaným projektem. Vítězný projekt v kategorii malé projekty Lavičky v Říčanském lese nejen pro seniory je hotový a lavičky čekají na výletníky. V městských lesích podél cest jich bylo rozmístěno patnáct. Polovina v lokalitě nad Jurečkem směrem ke Strašínu a druhá polovina v Říčanském lese nad Olivovnou. Zprávu o realizaci s radostí přivítala i navrhovatelka projektu Zuzana Treglerová, která spolupracovala s úřadem i při realizaci veřejné zakázky. A jak hodnotí svoji účast v projektu Překvapte Říčany?

„Upřímně řečeno, projekt Překvapte Říčany byl i velmi příjemným překvapením pro mě, a to v tom, že je možné přijít s nápadem, který se skutečně v relativně krátké době zrealizuje. Pochválit musím i konstruktivní, věcnou a profesionální spolupráci s vámi, s panem Frankem a se všemi ostatními z Městského úřadu Říčany, se kterými jsem při realizaci mého projektu spolupracovala,“ shrnuje zkušenost paní Treglerová a pokračuje: „Mám radost, že můj osobní čas věnovaný projektu přinesl své výsledky a věřím, že snad i ostatním milovníkům procházek v našem lese nově instalované lavičky zpříjemní čas v něm strávený.“ A doplňuje, co by ještě ráda změnila: „Jediné, co mě mrzí je, že lavičky nemohly být umístěny v lese v těsném sousedství Strašína, neboť to je území ve vlastnictví Lesů České republiky, tedy nepatří do katastru říčanského lesa. Pokud bych to tedy bylo možné, nabízím pomoc při rozmístění alespoň několika laviček v lese v těsném sousedství Strašína, aby si strašínští senioři mohli vychutnat krásu lesní procházky blíže svému domovu a bez obav, že si nemají kde sednout.

 

I ve třetím ročníku Překvapte Říčany máme opět přihlášen projekt, který zahrnuje rozmístění dalších laviček po výletní trase.

V zimních měsících město vysoutěžilo ve dvou výběrových řízeních dodavatele Venkovní posilovny na Lázeňské louce a minigolfu u vodní nádrže Marvánek. Na Lázeňské louce se již rýsují základy workoutu a hotovo by mělo být v dubnu.

 

U Marvánku již proběhlo kácení náletů na ploše budoucího minigolfu a pokud vše půjde bez komplikací, v průběhu dubna zde vznikne adventure minigolf hřiště o devíti jamkách.

Industriální park pro -náctileté je vyprojektovaný. Na místě budoucího hřiště je již odstraněna náletová vegetace. Město nechalo zpracovat projekt dle schváleného investičního záměru na tuto lokalitu. Realizovat se bude zatím pouze první etapa projektu tak, aby investice nepřesáhla dva miliony korun.

 

K realizaci je připraven i poslední nerealizovaný projekt z prvního ročníku Rozšíření chodníku v ulici Široká. Má již stavební povolení a realizace je v plánu na jaře 2019.

 

Kateřina Lauerová

Koordinátorka participativního rozpočtování

Tisková zpráva města

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena