Co radnice připravuje pro seniory?

1. 3. 2019

Koloběh i Radu starších!

Po podzimních komunálních volbách mi byla dána důvěra a mohu se nově vedle školství a kultury věnovat i oblasti sociální politiky v našem městě. Je to pro mne obrovská výzva a s chutí jsem se pustila do práce. Samozřejmě, že jako „začátečnice“ v této oblasti se tzv. rozkoukávám a nabírám do sebe velké množství informací, které se k tomuto tématu váže. Jako skoro největší výzvu vidím možnost spolupracovat a pomáhat na svět projektu, který byl vyhodnocen a podpořen v rámci projektu Překvapte Říčany – Koloběh.

Motiv charitativního obchůdku mne nadchl a ihned jsem začala vymýšlet, jak jej obohatit a rozšířit. Nakonec jsem mezi kolegy získala podporu v tom, aby se tento obchůdek stal navíc ještě centrem pro potkávání občanů Říčan, zejména seniorů. Chceme zde vytvořit místo, kde si posedíte u dobré kávy, popovídáte se sousedy. Připravujeme pro tento klub spoustu zajímavých aktivit, od besed, seminářů, koncertů, výstav, přes založení např. klubu křížovkářů, houbařů, ale i cyklistů nebo sběratelů známek či hráčů deskových her (šachy, dáma, žolíky, mariáš,…). Co byste řekli rozšíření Univerzity třetího věku o další zajímavé obory? Nebo založení klubu ručních prací. Určitě budeme pořádat kurzy ovládání počítače, tabletu nebo chytrého mobilního telefonu. Máte nějaké další nápady, náměty, co byste přivítali za aktivity? Nyní ale musíme nejdřív budovu na Masarykově náměstí (budova bývalého Sportcentra), kde se bude klub nacházet, stavebně upravit a zrekonstruovat. Už na tom pracujeme. A hledáme název tohoto centra. Napadá vás nějaký zajímavý název? Napište mi!

Mezitím bych ráda obnovila tzv. Radu starších a pozvala zájemce na setkání na radnici, které se uskuteční v úterý 19. března 2019 od 13 hodin v zasedací místnosti na MěÚ, Masarykovo nám. 53. Přijďte nám říct o tom, jaké máte nápady na zlepšení života v našem městě, co vás trápí, jaké služby byste přivítali nebo si jen tak popovídat o tom, co se děje. Budu se na vás moc těšit.

Hana Špačková, místostarostka

e-mail: hana.spackova@ricany.cz

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena