Autobusy jezdí bez uzavírek

28. 12. 2018

 

Po ukončení podzimních uzavírek najedou městské autobusy poprvé na správné trasy. Městská žlutá linka již tedy například nebude jezdit přes závory, místo toho trasa vede ulicí 5. května přes opravený most. Klíčovou je i otevřená ulice Politických vězňů, kterou budou všechny autobusy projíždět a stavět na standardních zastávkách hned pod nádražím. Díky těmto změnám by měly být trasy kratší, přehledné a autobusy by neměly nabírat zpoždění, protože došlo též k drobné úpravě jízdních časů mezi zastávkami.

Z důvodu přesunu tras do Politických vězňů nebudou již žlutá a červená linka jezdit ulicí Štefánikova (kde autobus často nabíral zpoždění). Pro cestu na polikliniku proto, prosím, využijte zastávky U Milána, resp. Park A. Švehly, které jsou vzdáleny 150m od zdravotnického zařízení. Komenského náměstí je nejlépe dostupné ze zastávek 5. května (Pozor, jedna nová zastávka s tímto názvem na žluté lince směr Kavčí skála a Olivovna je zřízena u galerie Kotelna na ulici 5. května, další 2 stávající zastávky s názvem „5.května“ jsou na ulici Rýdlova, kde staví žlutá a modrá. Věnujte, prosím, pozornost tomu, na které ze zastávek váš spoj v daném směru staví – viz grafika.) Červená linka má nejbližší zastávku „Politických vězňů“ u garáží.

Na základě žádostí budou všechny spoje červené linky, kromě několika ranních, obsluhovat obě větve na Novém Pacově, resp. Strašíně Pastelkově. Autobus z centra tedy pojede k ZŠ Nemo a pak hned na Pastelkov, odkud za několik minut navazuje na následující spoj směr centrum. Nově bude též několik spojů modré linky zajíždět do areálu na Černokostelecké (Lidl, Billa,…).

 

Odjezdy odpoledne a večer od nádraží jsou pro maximum spojů upraveny tak, aby navazovaly na vlakové spoje. Nově od prosince jezdí vlaky prakticky celý den 4x za hodinu, tudíž na všechny příjezdy vlaků není možné nastavit autobusy, které jezdí méně často.

Školní linky doznaly též drobných úprav. Snažíme se optimalizovat spoje tak, aby autobusy zvládly přepravit maximum dělí do co nejvíce míst. Nově tedy například Š2, který sváží děti mj. z oblastí Srnčí či Mozartova do ZŠ Bezručova bude dál pokračovat i ke škole U Říčanského lesa přes zastávky Nemocnice a 5. května. Došlo též k drobnému časovému posunu, aby děti pohodlněji stihly začátek vyučování.

Upozorňujeme, že všechny zastávky jsou stále na znamení. Platí to pro cestující ve voze i stojící na zastávce. Polohu busů můžete sledovat on-line jak v mobilní aplikaci Říčany v mobilu, tak na webu města. Pro lepší orientaci chystáme do budoucna i zvukové hlášení zastávek. V jarních měsících odstartuje druhá etapa rekonstrukce komunikace Politických vězňů. To sebou opět ponese dopravní omezení, na které bude muset reagovat i městská hromadná doprava.

Kontakt: mestska@ricany.cz

David Michalička

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena